تعمیرات پکیج - دکتر فنی | تعمیرات تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

دکتر فنی

مرکز تخصصی خدمات تاسیسات

به سادگی درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در سریعترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

پکیج یا شوفاژ دیواری چیست؟

یکی از رایج ترین لوازمی که برای ایجاد گرما در منازل و محل کار استفاده می شود ، پکیج یا شوفاژ دیواری است. استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری به فضای زیادی نیاز ندارد. این پکیج امنیت بالایی دارد و برای هر واحد مسکونی به صورت اختصاصی به کار می رود.

پکیج یا شوفاژ دیواری به دلیل دارا بودن راندمان مناسب انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از دلایلی است که مشتریان را ترغیب به استفاده از این محصول می کند. یکی از نکاتی که در استفاده و نصب پکیج باید رعایت شود ، این است است که پکیج یا شوفاژ دیواری را بر روی دیواری در آشپزخانه نصب کنید که به سیستم تهویه و یا کانال های خروجی هوا نزدیک باشد.

پکیج دیواری علاوه بر اینکه سبب گرم شدن منزل یا محل کار شما می شود ، با استفاده از فن کوئل یا دستگاه خنک کننده آب گرم را با سرعت زیاد در اختیار ساکنین قرار می دهد.

امروزه پکیج های دیواری هم خاصیت گرمایشی دارند و هم خاصیت گرمایشی ؛ ترکیب پکیج با کولر گازی سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین تولید نیروی گرمایشی و سرمایشی در منزل و محل کار شما می شود. سعی کنید که در پکیج دیواری از دودکش های دوجداره استفاده کنید ، این امر سبب خروج دود پکیج از محیط و تهویه هوای آن می شود ؛ در نتیجه سبب افزایش امنیت کامل برای ساکنین ساختمان می شود.

پکیج یا شوفاژ دیواری

استفاده از پکیج

یکی از مزایای استفاده و نصب پکیج دیواری این است که با نصب پکیج ، دیگر نیازی به موتورخانه ندارید. با استفاده از پکیج می توانید آب گرم منزل خود را نیز تامین کنید. در گذشته برای تامین آب گرم از موتورخانه برای تولید آب گرم استفاده می شد، با استفاده از پکیج دیواری می توانید آب گرم منزل یا محل کار خود را به راحتی تامین کنید. تامین آب گرم به وسیله پکیج یا شوفاژ دیواری علاوه بر اینکه هزینه های شما را کاهش می دهد، سبب کاهش سوخت و صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود.

زمانی که پکیج دیواری شما مشکل پیدا کند ، به راحتی می توانید آن را تعمیر کنید. تعمیر پکیج از تعمیر موتورخانه بسیار راحت تر است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری استقلال واحدهای مسکونی است. استفاده از پکیج دیوار علاوه بر کاهش هزینه سبب بازدهی بالای انرژی در منزل یا محل کار شما می شود.

آب گرمی که از طریق پکیج یا شوفاژ دیواری تامین می شود ، علاوه بر تامین گرمایش محیط شما سبب می شود که از آب گرم برای مصارف روزانه خود مانند شستشو ، استحمام و… استفاده کنید. با استفاده از نیروی گرمایش پکیج می توانید نیروی گرمایش شوفاژ خود را نیز تامین کنید.

به طور کلی ، استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری مزایای زیادی به همراه دارد. استفاده از این دستگاه سبب بهینه سازی مصرفه سوخت و انرژی می شود. این نوع پکیج مطابق با استانداردهای معتبر دنیا ساخته می شود. با استفاده از پکیج دیواری می توانید علاوه بر تامین نیروی گرمایشی با استفاده از فن و سیستم خنک کننده آن انرژی سرمایشی منزل یا محل کار خود را نیز تامین کنید. در واقع ، پکیج یا شوفاژ دیواری ترکیبی از سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی است که علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی ، هوای مطبوعی در منزل یا محل کار شما بوجود می آورد.

گرمایش و سرمایش تولید شده توسط پکیج دیواری ، انرژی مطبوع تر و ارزان تری برای محیط شما تامین می کند. با توجه به اینکه تعمیر پکیج بسیار راحت است و استفاده از آن مزایای زیادی به همراه دارد ، این روزها دیگر کمتر از موتورخانه ها استفاده می شود و به جای آن از پکیج های دیواری استفاده می شود. استفاده از پکیج مزایا و معایب دیگری نیز دارد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

پکیج یا شوفاژ دیواری

مزایای استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری

1- افزایش راندمان انرژی

از آنجا که نیروی گرمایشی و سرمایشی تولید شده در پکیج ها و شوفاژهای دیگر بیشتر است ، راندمان تولید انرژی در آنها نسبت به سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی بیشتر است.

2- عدم نیاز به لوله کشی در ساختمان

برای استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری نیاز به لوله کشی نیست. در صورتی که در موتورخانه ها برای ایجاد نیروی حرارتی و تامین انرژی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی به لوله کشی در ساختمان نیاز دارید.

3- ایجاد استقلال در واحدهای ساختمانی

از آنجا که هر واحد مسکونی به صورت جداگانه پکیج یا شوفاژ دیواری خود را به صورت جداگانه نصب می کند ، هر واحد ساختمانی هزینه های خود را به صورت مستقل پرداخت می کند.

پکیج یا شوفاژ دیواری

معایب استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری

 • استفاده از پکیج برای خانه ها یا آپارتمان هایی که بیشتر از 2 عدد سرویس بهداشتی و یا حمام دارند ، مقرون به صرفه نمی باشد.
 • با باز کردن دو شیر آب گرم به صورت همزمان ، میزان خروج آب گرم کم می شود.
 • در صورت قطع شدن برق ، استفاده از آّب گرم مقدور نمی باشد.
پکیج یا شوفاژ دیواری

انواع پکیج یا شوفاژ دیواری

• پکیج شوفاژ دیواری

این پکیج ، کم حجم و بی صدا است. بازده حرارتی این پکیج از نوع زمینی آن بیشتر است. برای تولید نیروی گرمایش به جای دیگ و مشعل از مشعل های اتمسفریک و مبدل های مسی یا استیل در آن استفاده می شود.

• پکیج شوفاژ چگالشی

این پکیج هم به صورت دیواری و هم به صورت زمینی ساخته می شود. قیمت این پکیج نسبت به سایر مدل های آن بالاتر است. در پکیج شوفاژ چگالشی با تغییر مبدل و مشعل دستگاه و استفاده از گرمای نهان آب ، راندمان آن به میزان زیادی بالا می رود.

پکیج شوفاژ چگالشی

• پکیج شوفاژ زمینی

این پکیج دارای مخزن است. پکیج شوفاژ زمینی نسبت به مدل دیواری آن راندمان کمتری دارد. از این پکیج معمولا در دیواری سنگین استفاده می شود. درون پکیج معمولا از دیگ های چدنی و مشعل هایی با ظرفیت بالا استفاده می شود.

پکیج شوفاژ زمینی

با توجه به انواع موجود در بازار چگونه پکیج مناسبی انتخاب کنیم؟​

قبل از اینکه برای خرید پکیج اقدام کنید بهتر است ابتدا با این سیستم گرمایشی آشنا شوید.متخصصان دکتر فنی در این مقاله قصد دارد تا شما عزیزان را ابتدا با این سیستم گرمایشی و انواع آن آشنا کند و نهایتا شما را با انتخاب یک پکیج مناسب با توجه به مساحت و متراژ مورد نظر و سایر پارامترها و آیتم ها یاری نماید تا در آشفته بازار امروز،بهترین انتخاب را داشته باشید.
گرمایش مطبوع محل سکونت و آب گرم بهداشتی همواره از نیازهای اولیه بشر و شاید یکی از مهم ترین دغدغه های اساسی او بوده و هست.آدمی با پیشرفت علم و تکنولوژی همواره سعی در بطرف کردن نیازهای اولیه خود نموده است که گرمایش مطلوبِ محل کار و سکونت و نیز داشتن آب گرم مصرفی از این جمله است.

شاید هنوز هم استفاده از کرسی ذغالی و بخاری های چوب سوز ، نفتی و برقی در بعضی از نقاط رواج داشته باشد ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی به خصوص در صنعت تاسیسات و نیز فراوانی گاز طبیعی و امکان دسترسی به این موهبت الهی، تکنولوژی در جهتی پیش رفته که با کمک استفاده از این انرژی پاک آسایش و راحتی هر چه بیشتر اشخاص فراهم آید.
گرمایش به کمک موتورخانه های مرکزی پیش از لوله کشی گاز طبیعی نیز رواج بسیاری داشته است.بعد از فراهم سازی گاز طبیعی با تصحیح مشعل ها و سایر تجهیزات،موتورخانه های مرکزی برای بهره برداری به کمک سوخت پاک گاز طبیعی اماده شدند.برخی ایرادات موجود در سیستم گرمایش مرکزی،طراحان را به سمت سیستم اصلاح شده ای سوق داد. پکیج یا شوفاژ دیواری نتیجه ی این طراحی هستند.

جهت نصب و یا تعمیر پکیج با ما در ارتباط باشید.

پکیج
پکیج-دکتر فنی

آموزش تعمیرات پکیج

آموزش تعمیرات پکیج دیواری یک دوره بسیار پرطرفدار در حرفه تعمیر لوازم خانگی و مراقبت های منزل است. امروزه بسیاری از ساختمان ها با پکیج های دیواری تجهیز شده اند. که به دلیل نشتی در لوله ها و سوراخ های منبع انبساط و افت فشار و غیره ، این پکیج ها آسیب می بینند. در فصل سرد ، بنابراین در زمستان نیاز به خدمات کار و تعمیرات افراد مورد نیاز بسیار حرفه ای واجد شرایط هستند.

دوستانی که به این حرفه علاقمند هستند نیاز هست میباشد تا در دوره آموزشی تعمیرات پکیج که به صورت تخصصی و فوق تخصصی برگزار می شود شرکت نمایند.

اما شرکت در این دوره برای همه ممکن نیست پس بهتر است در صورت خرابی و یا ایراد در پکیج با مرکز تعمیرات پکیج دکتر فنی تماس بگیرید. اما اگر مایل هستید تا با پکیج بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

سرفصل های دوره تعمیرات پکیج

 • آموزش تعمیر پکیج شوفاژ دیواری فن دار و بدون فن
 • آموزش تعمیر پکیج شوفاژ دیواری تک مبدل و دو مبدل
 • آموزش عیب یابی و فلوسویچ و فلو متر و فلورگلاتور
 • آموزش تعمیرات فلوسویچ و فلو متر و فلور گلاتور
 • آموزش تعمیرات پرشردود و فن خروج دود و تئوری
 • اموزش رفع ایراد پرشردو فن خروج به صورت تئوری
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات حارمکی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پمپ سیرکولاتور
 • آموزش روشهای برطرف کردن گریپاژ پمپ سیرکولاتور
 • آموزش شیوه های رسوب زدایی مبدل اصلی و مبدل ثانویه
 • آموزش شیوه های رسوب زدایی مبدل های دو منظوریه و تک منظوره
 • آموزش عیب یابی و رفع ایراد شیر برقی گاز
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات کلید حداقل فشار( پرشوسویچ) آب
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سیستم بای پس در انواع پکیج

قطعات پکیج

جهت آشنایی هر چه بیشتر شما با پکیج های دیواری و تشخیص ایراد در پکیج ما تمامی قطعات پکیج را به صورت کلی به شما معرفی خواهیم کرد.

برد پکیج

برد صفحه ای است که معمولاً به رنگ سبز است و تمام اجزای آن مانند IC ، خازن ، مقاومت ، رگولاتور و … به آن متصل است.
یکی از مهمترین قسمتهای پکیج دیواری برد پکیج است ، زیرا این وظیفه اصلی پکیج است.
وظیفه برد پکیج برقراری ارتباط بین تمام قسمتهای بسته است و همچنین وظیفه کنترل LCD بسته را دارد و با همان LCD می تواند تمام خطاهای موجود در بسته را نشان دهد.

خدمات سریع

می دانیم که با توجه به اهمیت تاسیسات ساختمان، بروز اشکال در این سیستم ها می تواند باعث سلب آرامش شما عزیزان شود. بنابراین ما  ارائه خدمات سریع در کمترین زمان ممکن را سرلوحه کار خویش قرار داده ایم. دکتر فنی با بهره بری از 345 متخصص ماهر در زمینه های کاری خود توانسته است در اکثر مناطق شهر تهران، شعباتی دایر کند تا در کمترین زمان ممکن، به درخواست مشتریان عزیز پاسخگو باشد.

صرف هزینه کمتر

دکتر فنی با در نظر داشتن وضعیت اقتصادی کشور با منصفانه ترین تعرفه ممکن اقدام به ارائه خدمات تخصصی می نماید. در نظر داشته باشید دکتر فنی با تکیه بر دانش فنی بالا و استفاده از به روز ترین تجهیزات در صورت نارضایتی مشتریان خود از ارائه خدمات کارشناسان، گارانتی بازگشت وجه را در نظر گرفته است. از این رو بدون کوچکترین رسیک قیمت و کیفیت می توانید با ما در ارتباط باشید تا در حل مشکلات کنارتان باشیم.

کارشناسان متخصص

دکتر فنی بارائه خدمات به صورت تخصصی قصد دارد قدمی در جلوگیری از ارائه خدمات نادرست و پرهزینه توسط تعمیرکاران مبتدی و سودجو بردارد.همکاران ما از بهترین متخصصان صنعت تاسیسات در اقصی نقاط شهر تهران هستند،که دارای مدارک فنی حرفه ای مرتبط،حداقل ۵ سال سابقه کار و گواهی عدم سوع پیشنیه می باشند و نیز موفق به کسب استاندارد های دکتر فنی طی آزمونهای تخصصی و دوره ای شده اند.

ضمانت خدمات

دکتر فنی با ارائه تضامین مورد رضایت کارفرما که برای انجام هر چه بهتر پروژه صورت می گیرد، تلاش بر ایجاد آرامش و نداشتن استرس کارفرمایان عزیز دارد. ازجمله این تضامین می توان گارانتی ۳۰ روزه خدمات و تضمین بازگشت وجه در صورت نارضایتی مشتریان نام برد . ما همواره با توجه به حساسیت کار در زمینه تاسیسات و خسارات جبران ناپذیری که می تواند به وجود آورد، برای تمام خدمات خود ضمانتی در خور در نظر گرفتیم.

یک مشاوره خوب حق شماست

با ما تماس بگیرید تا رایگان شما را راهنمایی کنیم

مراحل انجام کار

از در خواست تا رضایت

مرحله اول

در این مرحله می توانید درخواست های خود مبنی بر نصب، سرویس و نگهداری و یا تعمیرات (پکیج، کولر گازی، تاسیسات و موتورخانه) خود را به صورت آنلاین در وب سایت  و یا به صورت تلفنی با کارشناسان فنی مجموعه ثبت نمایید.

مرحله دوم

کارشناسان دکتر فنی با در نظر گرفتن نوع دستگاه مورد نظر، برند تجهیزات و دستگاه، ایرادات احتمالی که موجب شده روند کار دستگاه با اخلال روبرو شود و لوکیشن، درخواست شما را به بهترین تکنسین واجد شرایط تخصیص می دهند.

مرحله سوم

توضیحات کامل از شرح خرابی به یکی از بهترین تکنسین های مجموعه دکتر فنی ارجاع داده می شود و ایشان جهت هماهنگی با شماره ای که در اختیار کارشناسان قرار داده اید تماس خواهد گرفت تا در زمان مورد نظر شما به محل مراجعه کند.

مرحله چهارم

تکنسین در زمان مقرر در محل حضور یافته و تمامی هزینه ها را برآورد می کند و به اطلاع مشتری می رساند، در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار می نماید و بعد از انجام کار و دریافت گارانتی کتبی،هزینه به تکنسین پرداخت می شود.

مرحله پنجم

پس از اتمام کار توسط کارشناسان تیم خدمات، از طرف تیم ارزیابی مجموعه دکتر فنی، در جهت نظر سنجی و اطمینان از رضایت مشتری از خدمات مجموعه و رعایت اصول بهداشتی و فنی تماس گرفته می شود. تا از  روند کار اطمینان حاصل شود.

سوالات پرتکرار

هزینه تعمیرات پکیج دیواری به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و… بستگی دارد و بعد از عیب یابی و بررسی دستگاه توسط متخصص به شما اعلام خواهد شد. تمامی هزینه های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد.

تمامی خدمات ارائه شده توسط این مرکز شامل 30 روز گارانتی می باشد و در صورت بروز مجدد مشکل، با اعزام مجدد تکنسین و بدون دریافت هزینه مشکل دستگاه را به صورت کامل برطرف می کنیم.

ثبت درخواست دریافت خدمات کاملا رایگان می باشد و شما میتوانید به صورت آنلاین و یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

زمان مراجعه متخصص توسط شما تعیین می شود و باتوجه به اینکه نزدیکترین تعمیرکار باتجربه و واجد شرایط برای برطرف کردن مشکل دستگاه شما تخصیص داده می شود امکان ارائه خدمات در کمتر از چند ساعت فراهم است.

جلب رضایت مشتری و ارائه خدمات باکیفیت از مهمترین اهداف دکتر فنی می باشد و به همین دلیل تمام خدمات این مرکز شامل گارانتی 30 روزه می باشد. در صورتی که از خدمات ارائه شده توسط متخصصان ما راضی نباشید، مشکل از طریق واحد خدمات مشتریان پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

دکتر فنی بر خلاف سایر برند های خدماتی که به صورت واسطه بین مشتری و تکنسین می باشند، توسط متخصصان خود ارایه خدمات می نماید.بنابراین ما بر روند ارایه خدمات نظارت کامل داریم.

ما میخواهیم انتخاب اول شما باشیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

پکیج

تعمیر انواع پکیج ، سریع و در محل شما

ما ۳۰ روز به شما گارانتی کتبی می دهیم.